Hey, this photo is protected ©
גינון יפני

עיצוב וגינון יפני

 ב״גן יפני״ אנו גאים להציע, שרותי עיצוב וגינון, עבור גינות בסגנון יפני וגינות סגנון טבעי ים-תיכוני.
תכנון, עיצוב והקמה של גינות חדשות, מתיחת פנים לגינות קיימות,
גיזום אומנותי של עצים ושיחים וייעוץ רלוונטי בתחום.

גן יפני

 הגן היפני מתאר תמונת נוף מניאטורית מושקעת ומוקפדת, המסמלת את עולם הטבע ההרמוני והמושלם.
גן יפני השוכן בחצר בית פרטי, ישתרע על פני שטח מוגבל, תחום ומבודד, המאפשר מרחב אישי ואינטימי המשמש כמקום מפלט מהסביבה החיצונית ומחיי היום יום.
בין האלמנטים העיצוביים האופייניים לגן היפני, נמצא הרים וגבעות מלאכותיים, נחלים ומפלי מים, שבילים ושטחי חצץ מאבן גרוסה.

גן טבעי בסגנון ים – תיכוני 

גן טבעי בסגנון ים תיכוני, הינו, תמונת נוף טבעית של המקום ושל הסביבה בהם אנו חיים. הגן שואב השראתו ממספר סגנונות גינון, היחודיים לארצות אגן הים התיכון. הוא מותאם לאקלים ולתנאי הקרקע המקומיים ונותן ביטוי הולם לצמחיה, לסלעים ולחיפויי קרקע המצויים  בסביבה הקרובה.

גן סלעים (Karesansui)

גן סלעים, המכונה גם גן יבש, מאופיין בסידור מוקפד של סלעים על גבי איים קטנים, מכוסים באזוב וצמחייה נמוכה, המשתרעים על פני מצע של אבן גרוסה (Gravel) או חול. הדגש בגן הינו על בחירת הסלעים ומיקומם במרחב, בקבוצות או ביחידים. על אף שהגן יבש ולא ימצאו בו מים כלל, נוכחות של מים קיימת וניכרת ברמיזה, על-ידי משטח חול מגורף, המייצג אוקיינוס וגלים הנשברים אל החוף, והמעבירים תחושה של זרימה.

גן תחום  (Tsuboniwa)

הטסובוניה הינה גינה קטנה ותחומה, הממוקמת בחצרות, נישות וחללים פנימיים, ונועדה לאפשר ליושבי הבית פינה קטנה של טבע, יופי והשראה. גן זה, בגדלים ובצורות שונים, נמצא כמעט בכל חצר בית ביפן. תצורה מקובלת של הגן תכלול שורה של אבני מדרך, המובילות לשוקת שתייה מאבן, המוזנת ממשאבת מים מבמבוק. ליד ניצבת מנורת אבן יפנית, וברקע מספר קני במבוק גבהי קומה. לצדי השביל, צמחייה נמוכה בגוונים שונים של ירוק, ומסביב גדר מעץ או מבמבוק התוחמת את הגן.

גן טבעי בסגנון יפני

גן טבעי בסגנון יפני בא לשקף תמונת נוף אותנטית מקומית. הגן שואב השראתו מהגן היפני המסורתי, עם זאת הוא מותאם, לסביבה ולאקלים המקומיים. תכנון הגן מתבסס על אותם קווי ייסוד ועקרונות עיצוב מנחים של הגן היפני, עם זאת, הגן עושה שימוש בסלעים, אבני מדרך וצמחייה מקומיים, על מנת ליצור זהות עם הנוף המקומי ושייכות לסביבת המגורים הקרובה.

גן יפני קטן ואמנותי

פתרון עיצובי מושלם, לחללים קטנים, בעלי מאפיני גודל, אור וקרקע מורכבים בהשראת הגן היפני. משלב אלמנטים אשר נבחרו ומוקמו בקפידה, כגון: סלעים, אבנים, חיפויי קרקע, צמחיה ואביזרי נוי, לכדי תמונה אמנותית שלמה.

גן יפני עכשווי

הגן היפני המודרני שואב השראתו מהגן המסורתי, עם זאת הוא מותאם לרוח התקופה, לסביבה ולאקלים בו הוא נמצא. תכנון הגן מתבסס על אותם קווי ייסוד ועקרונות עיצוב מנחים, עם זאת, הוא עושה שימוש בטכניקות בנייה עדכניות ובחמרי בניייה חדשים (ריצוף מאבן מעובדת, סלעים מעובדים, רצפת דק מעץ …) בגנים יפניםעכשווים הנבנים מחוץ ליפן, נעשה שימוש בסלעים, אבני מדרך וצמחייה מקומיים, על מנת ליצור זהות עם הנוף המקומי ושייכות לסביבת המגורים הקרובה.

גיזום יפני (Niwaki)

משמעות המילה Niwaki ביפנית הינה "עצי גן". עם זאת המונח מזוהה בעיקר עם עיצוב וגיזום מוקפד של עצים עד כדי פיסול. שלא כמו בגנים במערב, הגן היפני אינו מתבסס על שימוש נרחב בצמחייה או במגוון רב של צמחים, אלא מתמקד במועט ושם דגש על הרמוניה בין האלמנטים בגן, ובייצרת אווירה. נאמנה לעיקרון זה, טכניקת הגיזום היפני מתמקדת בעיצוב העץ הבודד ובדרכים להבליט ולמקסם את יופיו, היות ולו תפקיד מפתח ביצירת מבנה הגן.

* על אף שחלק מזני העצים והשיחים הנפוצים ביפן אינם גדלים בארץ, ניתן ליישם את טכניקת הגיזום על זנים מקומיים.

Asymmetry is Beauty

Create Your Own Perfect Nature